Sport.pl

Aktualności

Młodzicy na półmetku

• autor: Maciej9009, 2016-05-07 15:28

Młodzicy Wichra Wielgie 1 maja rozegrali w Kowalu swój piąty mecz ligowy rundy wiosennej sezonu 2015/2016. W wyjazdowym spotkaniu, nasi zawodnicy pokonali lidera ligi – Kujawiaka Kowal 4:2.
Spotkanie nie zaczęło się dla nas najlepiej, bo po niepotrzebnym błędzie w obronie przegrywaliśmy 0:1. Na szczęście jeszcze przed przerwą udało się wyrównać, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wyjść na prowadzenie 2:1. Kujawiak szybko wyrównał i mecz zaczął się od nowa. Od stanu 2:2
z każdą minutą nasza przewaga rosła, czego dowodem były coraz groźniejsze akcje. Dwie z nich zakończyły się golami, choć dogodnych sytuacji było znacznie więcej (m.in. 2 słupki). Kujawiak też groźnie kontrował, ale był nieskuteczny. Po ciężkim meczu, w którym każdy z naszych zawodników walczył ze wszystkich sił niespodzianka stała się faktem i lider z Kowala został pokonany 4:2.

Wiele dobrego wydarzyło się także w poprzednich meczach. Wiosnę zaczęliśmy od pogromu w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie pokonaliśmy Vikinga 11:0 (na jesieni 2:1).  W drugim spotkaniu pokonaliśmy u siebie Unię Choceń 2:0 (w Choceniu było 9:0). Ważne zwycięstwo odnotowaliśmy w Lubrańcu, gdzie po bardzo wyrównanym i niesamowicie trudnym meczu pokonaliśmy MGKS 1:0 (na jesieni 1:2). Jedyne punkty, jak do tej pory, straciliśmy u siebie z Dwunastką Włocławek. Porażka 0:1 (jesienią 0:3) z wiceliderem wstydu jednak nie przynosi.

Początek rundy wiosennej jest dla nas bardzo udany. W pięciu meczach zdobyliśmy 12 punktów, strzelając 18 bramek i tracąc przy tym tylko 3. Postawa wszystkich zawodników i dobra atmosfera wewnątrz drużyny napawają optymizmem przed kolejnymi meczami i mamy nadzieję, że to nie koniec dobrych wiadomości w tym sezonie.

W najbliższym czasie czekają nas dwa bardzo trudne spotkania z wyżej notowanymi zespołami (Orzeł Służewo i Jedynka Aleksandrów Kujawski). Mamy nadzieję, że nasi młodzicy jeszcze bardziej uwierzą w swoje możliwości i powalczą o kolejne niespodzianki.

W dotychczasowych meczach wystąpili: Celmer Mateusz, Kapuściński Tomasz, Kasiński Maciej, Klajster Hubert, Kowalski Piotr, Kurowski Jakub, Łabęcki Piotr, Orbaczewski Filip, Pilarski Jakub,  Śmiłowicz Kacper, Wierzbicki Paweł, Wyszyński Maciej i Złakowski Kacper. Trenerem zespołu jest Piotr Wyszyński.