Wicher Wielgie - strona nieoficjalna

Młodzicy zakończyli sezon

• autor: Maciej9009, 2016-07-04 12:45

Drużyna młodzików Wichra Wielgie zakończyła sezon 2015/2016. W ostatnim ligowym spotkaniu nasz zespół pokonał na wyjeździe Piasta Bądkowo 6:1.

Mecz od początku toczył się pod nasze dyktando, choć trzeba przyznać, że w pierwszej połowie Piast postawił trudne warunki. Po 30 minutach prowadziliśmy 2:1. W drugiej połowie nasz zespół w pełni kontrolował  wydarzenia na boisku, a 4 zdobyte gole były tego najlepszym dowodem. Cieszy nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim mądra i dojrzała gra całego zespołu, za co otrzymaliśmy gromkie brawa od licznie przybyłych na to spotkanie kibiców – rodziców.

W  drugiej części rundy wiosennej (o pierwszej pisaliśmy we wcześniejszej relacji) nasz zespół nie doznał porażki. Zaczęliśmy od arcytrudnego pojedynku z Orłem Służewo, którego do tej pory nikt nie pokonał. Nam ta sztuka się jednak udała i na boisku w Teodorowie padł wynik 2:0. W następnym spotkaniu podzieliliśmy się punktami z Jedynką Aleksandrów Kujawski (1:1). Ostatnie trzy spotkania to pewne zwycięstwa 4:0 z Wisłą Dobrzyń, 2:0 ze Startem Radziejów i 6:1 z Piastem Bądkowo.
Była to bardzo dobra runda w wykonaniu naszych młodych piłkarzy. Na wiosnę, z jedenastu grających w naszej grupie drużyn zdobyliśmy najwięcej punktów – 25. W 10 meczach strzeliliśmy 33 gole, tracąc tylko 5. Szkoda mniej udanej rundy jesiennej (15 pkt i VI m-ce), bo strata do czołówki była zbyt duża i mimo kapitalnej pogoni ostatecznie zajęliśmy w lidze IV miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że chłopcy wykonali kawał dobrej roboty i w kończącym się sezonie zrobili ogromny postęp. Praca, którą wykonują na treningach już od 5 lat przynosi coraz lepsze efekty. Przypomnijmy, że oprócz udanej rundy wiosennej nasi zawodnicy świetnie prezentowali się też podczas zimowych turniejów halowych. Na 6 startów, aż 4 razy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Łącznie w całym sezonie licząc sparingi, mecze turniejowe i ligowe nasz zespół rozegrał aż 70 spotkań!

18 czerwca na zakończenie sezonu odbył się jeszcze turniej, w którym oprócz naszej drużyny wystąpiły Wisła Dobrzyń i Włocłavia Włocławek. Każdy klub wystawił dwa składy, grano w systemie każdy z każdym. Był to turniej czysto towarzyski,  zawodnicy grali dla przyjemności i żadna klasyfikacja nie była prowadzona. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie klubu w rozgrywkach oraz rodzicom za wsparcie na każdym meczu. Do zobaczenia w kolejnym sezonie.

W sezonie 2015/2016 drużynę młodzików Wichra reprezentowali: Celmer Mateusz, Kapuściński Tomasz, Kasiński Maciej, Klajster Hubert, Kowalski Piotr, Kurowski Jakub, Łabęcki Piotr, Orbaczewski Filip, Pilarski Jakub,  Śmiłowicz Kacper, Wierzbicki Paweł, Wyszyński Maciej, Złakowski Kacper oraz Bryszewski Jakub, Sznajder Przemysław i Żołnowski Mateusz, którzy grali jesienią. Trenerem zespołu jest Piotr Wyszyński.

Tabela rozgrywek ligi: WŁOCŁAWEK: D1 MŁODZIK GRUPA 2

1. Dwunastka Włocławek - 48 pkt
  2. Kujawiak Kowal – 46 pkt
  3. Orzeł Służewo – 43 pkt
  4. Wicher Wielgie – 40 pkt
  5. MGKS Lubraniec – 38 pkt
  6. Jedynka Aleksandrów Kujawski – 33 pkt
  7. Piast Bądkowo – 31 pkt
  8. Wisła Dobrzyń – 15 pkt
  9. Unia Choceń – 9 pkt
  10. Viking Aleksandrów Kujawski – 7 pkt
  11. Start Radziejów – 6 pkt

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Lech Dobre - Wiślanin Bobrowniki
Cukrownik Fabianki - Wicher Wielgie